Nästan som Carola
Den här månaden har jag äran att vara med i två eminenta tidskrifter – Svenska Journalen och mattidningen Laga Lätt. Det är hur roligt som helst, även om jag inte kan låta bli att rodna och känna mig lite som Carola av att se mitt namn i stora svarta rubrikbokstäver.
Det känns helt galet att vara den som blir intervjuad, när man annars alltid är van att vara den som ställer frågorna. Ganska läskigt, faktiskt. Jag har en förmåga att prata jättefort samtidigt som jag tänker och svävar hela tiden ut i funderingar som inte alls hör till saken, så jag försöker att inte läsa artiklarna allt för noga för att inte skämmas ihjäl över min egen virrighet. Gör inte det ni heller, är ni snälla!











Wow! Vilken grej! Vilken är den översta tidningen?
Eller det ser jag ju nu. Laga lätt. Måste ut och köpa!
Ja, gör det! Det är en trevlig tidning!
Gillar!
:)
Vad roligt! Grattis Carola… eller Theresia menar jag. :) Ska se om någon snäll besökare från Sverige kan köpa med sig tidningarna. Ha det så bra och Lycka till med fortsatta projekt!
Hej Theresia
Men gud vad du ursäktar dig och är blygsam. Du är ju diktig som attans så du behöver inte ursäkta att du pratar för fort, är virrig osv. Jag tycker du är toppen så ge dig själv en stor klapp på axeln. =)
/ Linnea
Vad snällt skrivet! Tack!
Grattis! Va roligt för dig. Men jag tror inte att du har nått att skämmas för.
hej hej!
går det att komma åt artiklarna på nätet tror du? har inte möjlighet att köpa någon av dem, men skulle gärna läsa artiklarna :) sträck på dig och var stolt! du är ju bra och förtjänar att stå i rampljuset :)
Kram Sara
Jag tror inte det tyvärr. Om jag hittar dem så lovar jag att berätta.
Vad roligt!! Grattis! Ha det jätte bra! Kram Daniella – BakeCake
Wow, du är ju typ mitt i ett äventyr! :)
Virrighet är bara sött!
Kul! Grattis!
Grattis! :) Jag fick hem en laga lätt igår, undra om det är den…
Vi prenumererar på LagaLätt och jag blev så glad när jag kände igen ditt rara ansikte i den. Grattis! :)
Tack :)